تاریخچه

​به طور دقيق معلوم نيست بدمينتون اولين بار در چه كشوري ابداع شده است بعضي معتقدند كه شروع آن از كشور چين بوده است و بعضي مي گويند هندوستان يا انگلستان اما اكثرا معتقدند آغاز آن در شهر پوناي هندوستان بوده است. به همين منظور در هندوستان اين ورزش را پونا مي ناميدند. اين بازي توسط افسران انگليسي از هندوستان به انگلستان برده شد و از آنجايي كه دوك بيفورت به اين بازي بسيار علاقه مند بود. و در خانه ييلاقي خود به نام قصر بدمينتون براي سرگرم كردن مهمانان خود از اين بازي استفاده مي كرد پس از آن بازي پونا به بدمينتون تغيير نام پيدا كرد. قوانين اصلي اين رشته در سال 1877 در كراچي (در آن زمان جزو كشور هند بود.) تنظيم و در سال 1887 در انگلستان اصلاح و تدوين گرديد. 

اعضای هیآت بدمینتون شیراز

ابراهیم راضی

ریس هیآت بدمینتون شیراز

متین هاشمی

نایب ریس هیآت بدمینتون شیراز

شهرام عالی محمودی

دبیر  هیآت بدمینتون شیراز

حدیث کوچک زاده

خزانه دار هیآت بدمینتون شیراز

اهداف هیآت

دمینتون بازی است كه با راكت و توپ پردار یا پلاستیكی در زمین كه به وسیله تور به دو قسمت مساوی تقسیم شده است انجام می‎شود. این بازی در هوای آزاد نیز انجام می‎گردد. باید توجه داشت توپ بدمینتون سبك می‎باشد، در نتیجه در مكان‎هایی كه باد می‎وزد به طور دلخواه نمی‎توان بازی كرد. هرگاه در هر قسمت زمین یك نفر قرار گیرند آن را بازی دو نفره یا دوبل می‎گویند.


ورزش بدمینتون به عنوان یک بازی پر هیجان و شاداب، محبوبیت و طرفداران زیادی پیدا کرده است. بازی بدمینتون سرعتی بوده و نیازمند استقامت، دقت، تعادل و تصمیم گیری‎های بسیار سریع می‎باشد.

جوایر کسب شده